Interdisciplinary  Conference  on  Digital  Cultural  Heritage

Saint-Dié-des-Vosges, Francie

 

Ing. Karel Jedlička, Ph.D.

tel.: +420 377 632 680

e-mail: smrcek(et)kma.zcu.czIng. Pavel Hájek

tel.: +420 377 63 2605

e-mail: gorin(et)kma.zcu.cz

Konference s názvem „Interdisciplinary Conference on Digital Cultural Heritage“ proběhla ve dnech 2. až  4. června v Saint-Dié-des-Vosges ve Francii. Konference byla pořádaná ve spolupráci s International Cartographic Association (ICA). Téma  konference  bylo zaměřeno na digitální kulturní dědictví a jeho využití v různých oborech lidské činnosti. Více informací o konferenci lze najít na www.dch2012.net.

 

Konference se zúčastnilo na 25 odborníků z různých částí světa (Německo, Rusko, Švýcarsko, Česká republika, Itálie, Spojené státy americké, Kanada).

Česká  delegace  (ve  složení  Karel  Jedlička  a  Pavel  Hájek)  prezentovala  příspěvek  s názvem
„Geographic  passport  of  publicly  open  heritage  site  -  Case  study  at  the  castle  Kozel“.
Příspěvek  byl  kladně  kvitován  a po něm  následovala  i  prezentace pozvánky  na  konferenci
Geomatika v projektech 2012.

Česká delegace (ve složení Karel Jedlička a Pavel Hájek) prezentovala příspěvek s názvem „Geographic passport  of  publicly  open  heritage  site  -  Case  study  at  the  castle Kozel“. Příspěvek byl kladně kvitován a po něm následovala i prezentace pozvánky na konferenci Geomatika v projektech 2012.

 

Konference byla jasně členěná, příspěvky byly přínosné a ze závěrečné diskuze „u kulatého stolu“ vzešla i konferenční deklarace dostupná on-line ke zhlédnutí na http://intercarto18.net/Saint_Die_Declaration_2012.pdf. Věříme, že další ročník konference bude mít jistě takový přínos, jako ten letošní.

 

 

 

Fotogalerie

 

Celá zpráva ke stažení zde.